Equip de treball

A Bao A Qu

  • Núria Aidelman
  • Laia Colell
  • Laia Montañà

Meno Avilys

  • Ginte Zulyte
  • Lina Cerniauskaite
  • Mantė Valiūnaitė

Os Filhos de Lumière

  • Rossana Ferreira
  • Teresa Garcia

Centre for the Moving Image

  • Flippanta Kulakiewicz
  • Nicola Kettlewood

La Cinématheque Française

  • Nathalie Bourgeois

Plataformes de VoD

A Bao A Qu

  • Filmin

Meno Avilys

  • Independent Cinematheque: restored Lithuanian films
  • Lithuanian Film Center

Cineastes i professionals del cinema implicats en les projeccions

A Bao A Qu

  • Ado Arrietta
  • Alba Cros
  • Andrés Duque
  • Armel Hostiou
  • Carla Simón
  • Caroline Deruas
  • Claudio Giovannesi
  • David Macián
  • Eugenio Canevari
  • Isaki Lacuesta
  • Jean-Paul Civeyrac
  • Jonás Trueba
  • Jordi Morató
  • José Alayón
  • Laia Alabart
  • Laura Rius
  • Leire Apellaniz
  • Lluís Galter
  • Luis E. Parés
  • Marcos Flórez
  • Marta Verheyen
  • Mauro Herce
  • Neus Ballús
  • Oliver Laxe
  • Pablo Hernando
  • Pablo Llorca
  • Pierre Léon
  • Sergio Oksman
  • Pep Garrido
  • Sina Ataeian Dena
  • Tizza Covi

Meno Avilys

  • Aistė Račaitytė
  • Audrius Stonys
  • Karolis Kaupinis
  • Mantė Valiūnaitė
  • Marija Kavtaradzė
  • Narius Kairys

Os Filhos de Lumière

  • Ana Eliseu
  • Cláudia Varejão
  • Gracinda Nave
  • Joaquim Pinto
  • Jorge Cramez
  • José Lã Correia
  • José Oliveira
  • Luís Alvarães
  • Luís Ferro
  • Manuel Mozos
  • Pedro Costa
  • Pierre-Marie Goulet
  • Rossana Torres
  • Saguenail
  • Sebastião Carmo-Pereira
  • Teresa Garcia
  • Teresa Villaverde
  • Vítor Gonçalves

Cineastes implicats als tallers

A Bao A Qu

  • Jonás Trueba
  • Jordi Morató
  • Daniel Lacasa
  • Marcos Flórez
  • Lluís Galter
  • Meritxell Colell
  • Pablo García
  • Pep Garrido
  • Raquel Cors

Meno Avilys

  • Aistė Žegulytė
  • Andrius Blaževičius
  • Berta Tilmantaitė
  • Jūratė Samulionytė
  • Karolis P. Liutkevičius
  • Tomas Smulkis
  • Živilė Mičiulytė

Os Filhos de Lumière

  • Ana Eliseu
  • Manuel Mozos
  • Pierre-Marie Goulet
  • Rossana Torres
  • Teresa Garcia

Centres de primària i secundària que participen als tallers

A Bao A Qu

  • CEIP Ntra. Sra. de la Fuencisla (Madrid)
  • CEIP San Xoán (Becerreá)
  • Cine en curso Madrid (Madrid)
  • Colegio Montserrat-Orcasitas (Madrid)
  • Escola Els Xiprers (Barcelona)
  • Escola Riera de Ribes (Sant Pere de Ribes)
  • Escola de Bordils
  • IES Jimena Menéndez Pidal ( Fuenlabrada)
  • Institut Bellvitge (L'Hospitalet de Llobregat)
  • Institut Castellet (Sant Vicenç de Castellet)
  • Institut Castell d'Estela (Amer)
  • Institut La Sedeta (Barcelona)
  • Institut Milà i Fontanals (Barcelona)
  • IES Manuel Murguía (Arteixo)
  • Institut Narcís Monturiol (Barcelona)
  • Institut Pablo Ruiz Picasso (Barcelona)
  • Institut Quatre Cantons (Barcelona)
  • SES Vallbona (Vallbona d'Anoia)

Meno Avilys

  • Aukštakalnio progymnasium (Utena)
  • Gižų Kazimiero Baršausko secondary school (Vilkaviškis district)
  • Jono Biliūno gymnasium (Anykščiai)
  • Kaišiadorių Algirdo Brazausko gymnasium
  • Paparčių secondary school
  • Raseiniai Prezidento Jono Žemaičio gymnasium
  • Vilnius Karoliniškių gymnasium

Os Filhos de Lumière

  • Agrupamento de Escolas de Mértola (Mértola)
  • Escola Abade Correia da Serra (Serpa)
  • Escola E.B. 2/3 Damião de Góis (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 Marquesa de Alorna (Lisboa)
  • Escola Básica EB 2/3 Pintor Almada Negreiros (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 Abade Correia da Serra (Serpa)
  • Escola EB 2/3 Vale da Amoreira (Moita)
  • Escola EB 1 Vale da Amoreira (Moita)
  • Escola Secundária Passos Manuel (Lisboa)
  • Escola Profissional Alsud (Mértola)
  • Escola Secundária Camões (Lisboa)
  • Escola Secundária de Serpa (Serpa)
  • Jardim Infantil Pestalozzi (Lisboa)

Centres de primària i secundària que participen a les projeccions

A Bao A Qu

  • CEIP Ntra. Sra. de la Fuencisla (Madrid)
  • CEIP San Xoán (Becerreá)
  • Cine en curso Madrid (Madrid)
  • Colegio Lourdes (Madrid)
  • Colegio Montserrat-Orcasitas (Madrid)
  • Escola de Bordils (Bordils)
  • Escola Fluvià (Barcelona)
  • Escola Montserrat Solà (Mataró)
  • Escola Els Xiprers (Barcelona)
  • Escola Rafael Alberti (Badalona)
  • Escola Riera de Ribes (Sant Pere de Ribes)
  • IES Alcaria (Sevilla)
  • IES Carlos Haya (Sevilla)
  • IES Federico Mayor Zaragoza (Sevilla)
  • IES Jimena Menéndez Pidal ( Fuenlabrada)
  • IES Macarena (Sevilla)
  • IES Martínez Montañés (Sevilla)
  • IES Rey Pastor (Madrid)
  • IES Triana (Sevilla)
  • Instituto Antonio Domínguez Ortiz (Sevilla)
  • Institut Bellvitge (L'Hospitalet de Llobregat)
  • Institut Can Puig (Sant Pere de Ribes)
  • Institut Castellet (Sant Vicenç de Castellet)
  • Instituto Ciudad Jardín (Sevilla)
  • Institut Enric Borràs (Badalona)
  • Institut Joan d'Àustria (Barcelona)
  • Institut Juan Manuel Zafra (Barcelona)
  • Institut Júlia Minguell (Badalona)
  • Institut La Llauna (Badalona)
  • Institut La Sedeta (Barcelona)
  • Institut Llobregat (L'Hospitalet de Llobregat)
  • Institut Maria Espinalt (Barcelona)
  • Institut Menéndez Pelayo (Barcelona)
  • Institut Milà i Fontanals (Barcelona)
  • Institut Moisès Broggi (Barcelona)
  • Institut Narcís Monturiol (Barcelona)
  • Institut Pablo Ruiz Picasso (Barcelona)
  • Institut Príncep de Girona (Barcelona)
  • Institut Quatre Cantons del Poblenou (Barcelona)
  • Institut Rafael Casanova (Sant Boi de Llobregat)
  • Institut Salvador Seguí (Barcelona)
  • Instituto Servero Ochoa (Sevilla)
  • Institut de Tremp (Tremp)
  • Institut Vallès (Sabadell)
  • Institut Ventura Gassol (Badalona)
  • Institut Vila de Gràcia (Barcelona)
  • Unió Jove Alternativa Cinemàtica (UJAC) (Barcelona)

Meno Avilys

  • Jono Pauliaus II gymnasium (Vilnius)
  • Justino Vienožinskio dailės mokykla, Naujosios Vilnios filialas (Vilnius)
  • Kaunas Information Technology School (Kaunas)
  • Minties gymnasium (Vilnius)
  • Simono Daukanto gymnasium (Vilnius)
  • Žemyna gymnasium (Vilnius)

Os Filhos de Lumière

  • Agrupamento de Escolas nº1 de Beja (Beja)
  • Agrupamento de Escolas D. Dinis (Lisboa)
  • Agrupamento de Escolas Luís António Verney (Lisboa)
  • Agrupamento de Escolas de Mértola (Mértola)
  • Agrupamento de Escolas nº4 de Évora (Évora)
  • Agrupamento de Escolas do Fundão (Fundão)
  • Agrupamento de Escolas Pêro da Covilhã (Covilhã)
  • Agrupamento de Escolas Pintor Almada Negreiro (Lisboa)
  • APPACDM (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 Marquesa de Alorna (Lisboa)
  • Escola Básica EB 2/3 Pintor Almada Negreiros (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 Abade Correia da Serra (Serpa)
  • Escola E.B. 2/3 Damião de Góis (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 de Vila Franca das Naves (Vila Franca das Naves)
  • Escola EB 1 Mestre Arnaldo Louro de Almeida (Lisboa)
  • Escola EB 1 Vale da Amoreira (Moita)
  • Escola Secundária Gabriel Pereira (Évora)
  • Escola Secundária Passos Manuel (Lisboa)
  • Escola Profissional Almirante Reis (Lisboa)
  • Escola Secundária D. Filipa de Lencastre (Lisboa)
  • Escola Secundária Camões (Lisboa)
  • Escola Secundária de Serpa (Serpa)
  • Jardim Infantil Pestalozzi (Lisboa)

Centres de primària i secundària que participen a les formacions

A Bao A Qu

  • CEIP Ntra. Sra. de la Fuencisla (Madrid)
  • CEIP San Xoán (Becerreá)
  • Cine en curso Madrid (Madrid)
  • Colegio Lourdes (Madrid)
  • Colegio Montserrat-Orcasitas (Madrid)
  • Escola Fluvià (Barcelona)
  • CEIP A Rúa (Cangas)
  • Escola Els Xiprers (Barcelona)
  • Escola Rafael Alberti (Badalona)
  • Escola Riera de Ribes (Sant Pere de Ribes)
  • CPI Curros Enríquez (Pazos de Borbén)
  • Escola de Bordils
  • IES Jimena Menéndez Pidal ( Fuenlabrada)
  • Institut Bellvitge (L'Hospitalet de Llobregat)
  • Institut Castellet (Sant Vicenç de Castellet)
  • Institut Joan d'Àustria (Barcelona)
  • IES Mosteiron (Sada)
  • IES Val do Asma (Chantada)
  • Institut Júlia Minguell (Badalona)
  • Institut Castell d'Estela (Amer)
  • Institut Milà i Fontanals (Barcelona)
  • Institut Moisès Broggi (Barcelona)
  • Institut Narcís Monturiol (Barcelona)
  • Institut Pablo Ruiz Picasso (Barcelona)
  • SES Vallbona (Vallbona d'Anoia)

Meno Avilys

  • Joint group of librarians and teachers from various schools

Os Filhos de Lumière

  • Agrupamento de Escolas nº1 de Beja (Beja)
  • Agrupamento de Escolas de Castro Verde (Castro Verde)
  • Agrupamento de Escolas D. Dinis (Lisboa)
  • Agrupamento de Escolas nº2 de Évora (Évora)
  • Agrupamento de Escolas nº4 de Évora (Évora)
  • Agrupamento de Escolas do Fundão (Fundão)
  • Agrupamento de Escolas Joaquim Inácio da Cruz Sobral (Sobral de Monte Agraço)
  • Agrupamento de Escolas Luís António Verney (Lisboa)
  • Agrupamento de Escolas Manuel da Maia (Lisboa)
  • Agrupamento de Escolas de Mértola (Mértola)
  • Agrupamento de Escolas Nuno Gonçalves (Lisboa)
  • Agrupamento de Escolas Rainha Dona Leonor (Lisboa)
  • APPACDM (Lisboa)
  • E.B. 1 Mestre Arnaldo Louro de Almeida (Lisboa)
  • Escola Básica do Alto do Lumiar (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 Marquesa de Alorna (Lisboa)
  • Escola Básica EB 2/3 Pintor Almada Negreiros (Lisboa)
  • Escola EB 2/3 de Vila Franca das Naves (Vila Franca das Naves)
  • Escola Secundária Camões (Lisboa)
  • Escola Superior de Dança (Lisboa)
  • Escola Secundária Gabriel Pereira (Évora)
  • Escola Secundária Passos Manuel (Lisboa)
  • Escola Secundária Severim Faria (Évora)
  • Instituto Politécnico de Beja (Beja)
  • Universidade da Beira Interior (Covilhã)